Mehmet YABANCI

1976 yılı  İstanbul doğumlu. Bilgisayar programcısı ve Sistem Yöneticisidir.
Spor hayatına  11 yaşında  Bağlarbaşı Spor Kulübü’nde futbol  ile başladı. Hentbol oynadı ve Kickboks’la spora devam etti. Daha sonraları uzak doğu sporuna olan merakıyla Muay Thai, Wushu, Kyokushin Karate, Boks, Taekwondo, Fitness, Sambo sporlarıyla uğraştı.
Kickboks, Wushu ve Budokaido (Kyokushin Karate) ’de Siyah Kuşak Dan , Muay Thai branşında 12.Khan, Taekwondo branşında Kırmızı Siyah Sahibidir. Wushu ve Budokaido branşlarında aktif olarak Hakemlik yapmaktadır. Wushu Branşında 3. Kademe Antrenör,  Kickboks , Budokaido, Muay Thai branşlarında 2.Kademe  Antrenör, Boks, Fitness  Vücut Geliştirme branşlarında 1.Kademe Antrenördür.
SAMBO branşında FIAS( Sambo Dünya Federasyonu) tarafından verilen ilk ve tek Türk Antrenör belgesine sahiptir. 2011 yılında Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta yapılan 35. Sambo Büyükler Dünya Şampiyonasında 82.Kg Combat Sambo branşında mücadele veren Türkiye’nin ilk Milli Sporcusu’dur. Şampiyonada Hem yönetici ve hemde sporcu olarak milli takımı temsil edilerek ESF (Avrupa Federasyonu) web sayfası , Rus ve Azerbaycan web sayfaları ve gazetelerinde olay haber olmuştur. Türkiye’de Sambo sporunun kurucuları arasında yer almıtır. Kickboks Dan Kurullarında görev almıştır. Budokaido İl Hakem kurulluğu görevi yapmaktadır.
2000 yılında Yabancı (Online) Bilgisayar kurucusu olup hale devam etmekte , Yabancı Bilgi Grubu, Cevherhost, Yabancı Patent, Ybncall iştiraklerin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanlığı devam etmektedir.
Yabancı Spor Kulübü , Sambo SK ve Beşiktaş Karate Spor Kulüplerinde başkanlık görevini sürdürmekte olup. Uzakdoğu spor branşlarında Ortaköy’deki spor salonunda derslerine ve antrenmanlarına da devam etmektedir.